Keçiboynuzlu Diyabetik Kurabiye

Malzemeler

 • 125 gr tereyağ
 • 1 çay bardağı sıvıyağı
 • 1 çay bardağı doğal tatlandırıcı
 • 1 su bardağı keçiboynuzu tozu
 • 1 paket kabartma tozu
 • 1 paket vanilya
 • 2,5 su bardağı Slimini Diyabetik Un

 

Hazırlanış

 1. Oda sıcaklığındaki tereyağı, sıvıyağı ve doğal tatlandırıcıyı karıştırın
 2. Keçiboynuzu tozunu da ekleyin çikolata renginde bir hamur elde edeceksiniz
 3. Kontrollü bir şekilde unu, kabartma tozunu ve vanilyayı ekleyip yumuşak bir hamur elde edin.
 4. 175 derecede 15-20 dk pişirin.

Afiyet olsun.

 

Slimini Diyabetik Un Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü tarafından onaylanmıştır.

Diğer unlara göre Glisemik İndeksinin %40 daha az olduğu onaylanmıştır. Slimini’nin bir sağlık uzmanı (diyetisyen, beslenme uzmanı, hekim) önerisinde kan şekerinin düzenlenmesi gereken bireylerde (şeker hastalarında) kullanımı tavsiye edilmektedir.

Glisemik İndeks (GI) farklı besinlerde aynı miktarda karbonhidratın kan glikoz içeriğinin artışı üzerindeki etkisinin ölçümüdür.

Yapılan araştırmalarla, düşük GI besinlerin sağlık üzerinde olumlu etkileri olduğu, düşük enerjili ve düşük GI’li ürünlerin obezite, diyabet, insüline direnç sendromu ve kardiyovasküler hastalıklar gibi yaygın görülen metabolik hastalıkların önlenmesi ve tedavisinde kullanılabileceğini ortaya koymuştur.

Glisemik İndeks ve diyabet arasındaki ilişki;

Yüksek glisemik indeksli gıdaların sürekli tüketimi ile 24 saatlik kan glukozu ve insülin seviyeleri yükselmektedir. Glisemik indeksi yüksek gıdalar kan glikoz seviyesinin aşırı yükselmesine neden olarak insülin salınımını artırmakta ve bu durum uzun vadede vücudun insüline duyarsızlaşmasına ve Tip2 diyabetin gelişmesine yok açmaktadır.

 

Sizde tariflerinizi facebook.com/sliminicom adresinden bizle paylaşabilirsiniz.

Slimini Diyabetik Un Adese marketlerde satışa çıktı. Ayrıca www.gidadevi.com adresinden kapıda ödeme ile ürünü temin edebilirsiniz.

Diğer İlgili Yazılar